Optymalizacja
energii

Optymalizacja zarządzania energią, jaką oferuje OptiGO!, generuje oszczędności na różnych źródłach energii. Dzięki monitorowaniu i sterowaniu pracą instalacji wewnętrznych oraz źródeł ciepła możemy ograniczyć zużycie ciepła, energii elektrycznej i gazu zużywanego przez budynek.

Zapraszamy do kontaktu

Optymalizacja energii
na węźle ciepłowniczym

Węzeł ciepłowniczy to urządzenie w danym budynku, które umożliwia doprowadzenie do niego ciepła z sieci ciepłowniczej. Służy do rozdziału pobieranego ciepła do odpowiednich partii sieci, takich jak: centralne ogrzewanie, ciepła woda użytkowa lub ciepło technologiczne. Węzeł ciepłowniczy jest istotnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania całej instalacji cieplnej zamontowanej w budynku.

Optymalizacja energii
na instalacji hybrydowej

Ciepłownicza instalacja hybrydowa to taka, która wykorzystuje więcej niż jedno źródło ciepła do grzania budynku i podgrzewania wody. Zazwyczaj łączy nowoczesne, przyjazne dla środowiska sposoby pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł energii, jak pompy ciepła z tradycyjnym sposobem grzania, np. kotłem gazowym. Taki układ pomaga zaoszczędzić na rachunkach za ciepło i daje większe możliwości niezależności energetycznej. Ta hybrydowa instalacja potrafi dostosowywać się do zmieniającej się pogody, cen energii i zapotrzebowania na ciepło

Optymalizacja energii
na instalacji gazowej

Gazowa instalacja centralnego ogrzewania wykorzystuje gaz ziemny lub płynny (LPG) jako paliwo do ogrzewania budynku i podgrzewania wody użytkowej. Zazwyczaj składa się ona z kotła gazowego (źródło ciepła), systemu dystrybucji ciepła oraz odbiorników (grzejniki wodne, ogrzewanie podłogowe lub nadmuchowe). Jest to rozwiązanie komfortowe, niezawodne i stosunkowo tanie w eksploatacji, ale wymaga dostępu do sieci gazowej lub zbiornika na gaz płynny

Optymalizacja energii
na innych instalacjach wewnętrznych

Skoncentrowaliśmy się na opracowaniu zestawu usług, które istotnie zwiększają efektywność systemów ciepłowniczych w budynkach wielokondygnacyjnych, jednocześnie zmniejszając koszty operacyjne. Jednym z kluczowych rozwiązań jest termiczne równoważenie instalacji ciepłej wody użytkowej, które stanowi fundament naszego podejścia. Wykorzystujemy termostatyczne zawory cyrkulacyjne, eliminując wahania ciśnienia i temperatury dostarczanej ciepłej wody.